Služby

Portfólio stavebných činností výstavby v spoločnosti Budmero rozdeľujeme do 5 základných podkategórií

KOMPLET

Budmero komplet je súhrn činností pre investora, obnášajúci : Kvalitný návrh architektúry od najskúsenejších architektov v CLT. Obore. Dodanie kvalitných materiálov od dlhoročne preverených dodávateľov. Certifikovaná(ako jediní máme certifikát od výrobcu StoraEnso na montáž) montáž CLT skeletu. Montáž prevetrávaných striech. Montáž prevetrávaných fasád. Koordináciu výstavby, aby sa predchádzalo komplikáciám. Súčinnosť s profesiami, aby naozaj drevodom splnil očakávanie architekta aj investora. Kompletom si investor kupuje komfort celkovej výstavby diela, lebo o všetko sa stará najskúsenejší na trhu , Budmero !

CLT drevodomy

CLT drevodomy patria medzi najmladšie typy drevostavieb v porovnaní so zrubmi a stĺpikovými konštrukciami. Zato sú kvalitnejšie v rôznych smeroch. Samotný nápad navrstviť krížom na seba drevo a vyrobiť z neho masívny drevený panel vymazal možné pohyby vo vnútri dreva- zväčšovanie a zmenšovanie objemu naprieč vláknami , ale hlavne pre statikov vznikol panel, ktorý získal lepšie vlastnosti ,ktoré sa dajú veľmi ľahlo použiť aj na zložitejšiu architektúru. V zruboch je potrebné počítať so zosychaním skeletu a teda klesanie celého domu. V stĺpikových konštrukciách,alebo sendvičových drevodomoch sa musí dbať na parotesnosť detailov a to je priam nemožné pre drvivú vačšinu drevdomov na Slovensku. CLTdrevodom patrí medzi najkvalitnejšie stavby na trhu, a teda je tomu adekvátna cena. Samotný drevený skelet z CLT nieje drahý,ale cenu navyšuje to všetko ostatné,ktoré na CLT drevodom patrí. Počas hystórie sa žiadna drevostavba nezadusila, lebo majstri vedeli,že ak drevo nedýcha,uhnije. Preto naše CLTdrevodomy dýchajú,a udržujú Vám stále zdravý a voňavý domov.

Prevetrávané fasády a terasy

Prevetrávané fasády dodávajú našim CLT drevodomom nielen lukratívnu fazónu,ale hlavne sú takisto funkčnou súčasťou zdravého drevodomu. Samoobnoviteľnosť našich fasád je ponechávame na prírodu,ktorá každé leto vysuší všetku vlhkosť v tepelnej izolácii,ktorá sa do nej dostane počas zimy , a ktorá nám ochráni aj drevený obklad. Síce nám zošedne,ale to je iba prirodzená ochrana dreva na minimálne 80 rokov. Tepelnú izoláciu odporúčame iba prírodnú, najmä drevovlákno od steico, ktorá je ochránená najlepšou fasádnou mebránou na trhu od spoločnosti rothoblaas. Ak si zákazník želá modernú a stálefarebnú fasádu, riešime to veľkoplošnými fasádnymi tabuľami Cembrit, čo dodáva k nadšasovej architektúre exkluzívny dizajn.

Strechy

Prevetrávané strechy sú u nás vždy vysoko odporúčané na všetkých našich CLTdrevodomoch. Dvakrát zabezpečená strecha proti pretečeniu má oproti murovaným stavbám pri drevodome veľmi dôležitú funkciu,pretože pri zatekaní nevidno mapy na stropoch,len začne drevo hniť,až kým neodhnije. Jedna poistná membrána nám odvádza všetku vlhkosť z tepelnej izolácie zo strešnej dutiny vždy , keď páli slnko. Druhá poistná -povlaková krytina na ploché strechy, ktorá musí odolávať vplyvom počasia po dobu dĺžky hypotéky, teda aspoň 30 rokov , odporúčame iba EPDM. Nakoľko sa stále častejšie budú realizovať hlavne zelené strechy,či extenzívne (ľahké strechy),alebo intenzívne( ťažké strechy) , a preto treba počítať s ochranou pred prerastaním koreňov, my doporučujeme a montujeme povlakovú krytinu resitrix,ktorá ako jediná je odolná iba v jednej vrstve proti prerastaniu koreňov.

Drevené konštrukcie

Drevené konštrukcie , ktorými Vám dokážeme zastrešiť od malých prestrešení až po väčšie haly a telocvične , je pre nás vzácnosť. Na SK sa každým rokom navyšuje množstvo veľkých celodrevených konštrukcií,ale v porovnaní so zahraničím je to málo. Aj na tom malom sa trošku podielalo aj budmero... aquapark Trnava, telocvičňa Cífer, Hala Belá.